News
News
Image

İzmir Merkezli Oyun Şirketi Ruby, ABD’de Yükseliyor

Ruby Games Studio, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yükselişini sürdürüyor. İzmir merkezli Ruby, 3 Ekim 2019’da ABD’deki Android ve iOS kullanıcıları tarafından sevilmiş gibi görünüyor. Öyle ki günün verilerine göre Ruby’nin Hunter Assassin ve Gym Flip isimli oyunları kendilerine ilk sıralarda yer buldu.

Image

EGİAD Melekleri’nden oyun sektörüne yönelik yeni fon: Youcan Games

EGİAD Melekleri’nin yatırımcılarının arasında yer aldığı ve kuruculuğunu gerçekleştirdiği, oyun sektörüne yönelik yeni bir fon olan Youcan Games, "Oyun Yatırım Şirketi" olarak faaliyetlerine başladı.

Image

Turkish games raving success in US markets

6 of 10 top most downloaded games in US made by Turkish developers, says founder of software company

Image

Bu ay ABD'de en çok indirilen 10 oyundan 6'sını Türkler yaptı

Ege Üniversitesi Teknoparkında faaliyet gösteren mobil oyun yazılım şirketi kurucusu Mert Can Kurum, Türk oyun yazılımcılarının uluslararası başarılarına devam ettiğini belirterek, mart ayında ABD'de en çok indirilen 10 oyundan 6'sının Türk şirketleri tarafından geliştirildiğini söyledi.

Image

Türkiye oyun sektörü nasıl yabancı yatırımcının gözdesi haline geldi

TÜBİTAK desteğiyle kurulan bu şirketlerden biri de merkezi İzmir'de olan Ruby Games.

Image

Türk mühendislerin geliştirdiği mobil oyun Sling Drift dünya listesinde

İzmirli bilgisayar mühendisi 2 arkadaşın geliştirdiği "Sling Drift" isimli oyun, kısa sürede dünyanın birçok ülkesinde ilgi gördü

Image

RUBY GAMES’İN OYUNU İNDİRME REKORU KIRDI

Teknopark firmalarının oyun alanında elde ettiği başarılara bir yenisi eklendi. EGE Teknopark firması Ruby Games’in oyunu dünya listelerinde birinci sıraya yükseldi.